امروز جمعه, 03 اسفند 1397 - Fri 02 22 2019

Menu

برگزاری مراسم میلاد امام محمد باقر علیه السلام در حوزه علمیه خواهران

برگزاری مراسم میلاد امام محمد  باقر (علیه السلام)

روز دوشنبه مورخ31/01/1394

به گزارش خبرگزاری ما مراسم میلاد امام محمد  باقر (علیه السلام) روز دوشنبه مورخ31/01/1394 با حضور کادر وطلاب در حوزه علمیه (فاطمه الزهرا سلام الله علیها )خواهران شهرستان ماکوبرگزار گردید.

در این مراسم،بعد از قرائت قرآن،یکی از خواهران طلبه در مورد ماه رجب و فضایل آن ماه و اعمال این ماه عزیز مطالبی را بیان کردند که گزیده ای از آن مطالب در اینجا ذکر می شود:

رجب" در لغت نام نهری در بهشت است و در طول سال از ابتدای این ماه یک برنامه سنگین عبادی شروع می شود که تا آخر ماه مبارک رمضان ادامه دارد چنانکه گویی در این سه ماه برنامه و طرح فشرده یک سلوک مرضی خداوند با ذکر شواهد و نشانی همه منازل و مشکلات این راه ذکر شده است.
ماه رجب، سراسر نور و فضیلت و رحمت است. شب اول آن كه جزء چهار شب برتر سال است و شب زنده داری در آن كه بسیار مورد تاكید قرار گرفته، لیلة الرغائب (اولین شب جمعه ماه) و میلاد ابوالائمه امیرالمومنین (علیه السلام ) تا شب نیمه رجب و ایام مبارك "بیض" كه راهیان طریق سلوك به اعتكاف و مناجات با رب جلیل می‌نشینند و بیست و هفتم رجب كه رحمت الهی ظهور كرد و محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله ) به رسالت مبعوث شد.
 رعایت كنندگان حرمت ماه رجب و عاملین به اعمال آن را "رجبیون" نامند. همانا كه در قیامت فرشته ای ندا می دهد:«أین الرجبیون»، كجایند افرادی كه ماه رجب را محترم شمرده و اعمالی از آن را انجام داده اند.
امام خمینی (رحمه الله علیه)، این عارف بالله در مورد ماه رجب می فرماید:
شرافت ماه رجب در زبان ها ، در بیان ها، درعقلها و در فكرها نگنجد. رجب ماه دعا و استغفار است و سفارش زیادی به استغفار در این ماه شده است.
بعد از آن ، دعای ماه رجب به صورت گروهی قرائت گردید و مولودی خوانی شد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد