امروز جمعه, 03 اسفند 1397 - Fri 02 22 2019

Menu

برگزاری مراسم میلاد سه امام بزرگوار :امام حسین (علیه السلام) امام سجاد(علیه السلام) و حضرت ابوالفضل(علیه السلام) وجشن آزاد سازی خرمشهر

برگزاری مراسم میلاد سه امام بزرگوار :امام حسین (علیه السلام) امام سجاد(علیه السلام)  و حضرت ابوالفضل(علیه السلام) وجشن آزاد سازی خرمشهر

روز یکشنبه مورخ03/03/1394

به گزارش خبر گزاری ما مراسم میلاد سه امام بزرگوار :امام حسین (علیه السلام) امام سجاد(علیه السلام)و حضرت ابوالفضل(علیه السلام) وجشن آزدسازی خرمشهر روز یکشنبه مورخ03/03/1394با حضورمدیر محترم و کادر و طلاب عزیز در حوزه علمیه فاطمة الزهرا ( سلام الله علیها ) شهرستان ماکو برگزار گردید .

 در این مراسم حاج آقا حسن اقدم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه،در مورد این سه امام بزرگوارو افکار و راه ایشان بیاناتی ایراد فرمودند که یک حدیث از ایشان را اینجا می آوریم:

امام سجاد علیه السلام ، زینت عابدان و ساجدان درگاه خداوند است که ابن عباس درباره ایشان از رسول خدا (صلی الله علیه و آله وسلم) روایت می کند که فرمود: هرگاه روز قیامت شود، ندا دهنده ای در میان جمع اهل محشر ندا می دهد که مایه زینت عابدان کجاست؟ در آن هنگام، فرزندم، علی بن الحسین با کمال سرفرازی و سربلندی در محشر ظاهر می شود و میان صفوف حرکت می کند.

ایشان در ادامه یاد و خاطره دوران جنگ و مخصوصا آزادسازی خرمشهررابا بیان خاطراتی از شهدا گرامی داشتند و افزودند:

امام خمینی(رحمة الله علیه) در سوم خرداد ۱۳۶۱ به مناسبت آزادی خرمشهر پیامی خطاب به ملت ایران صادر کردند. در اولین بخش این بیانیه آمده است:

با تشکر از تلگرافاتی که در فتح خرمشهر به اینجانب شده است، سپاس بی‌حد بر خداوند قادر که کشور اسلامی و رزمندگان متعهد و فداکار آن را مورد عنایت و حمایت خویش قرار داد و نصر بزرگ خود را نصیب ما فرمود.

 آن طور که صیاد شیرازی نقل می‌کند، استراتژی پس از آزادی خرمشهر استراتژی سیاسی شد و تصمیم بر آن بود تا عملیات نظامی به عنوان ابزاری در خدمت دیپلماسی قرار گیرد. این استراتژی سیاسی بود ولی هدف عملیات و جنگ نبود بلکه هدف حمایت از سیاست خارجی بود.

حاج آقا حسن اقدم وظیفه امروز ما را ولایت پذیری و دفاع از آرمان های انقلاب در سایه فرمایشات رهبری  بیان داشتند و افزودند:طلبه باید آگاه باشد و در صحنه حاضر.جنگ الان خیلی پیچیده تر و خطرناکتر از جنگ تحمیلی است چرا که در آن زمان جنگ نظامی بود و سخت افزاری و الان جنگ سیاسی و نرم افزاری ومقابله با ولایت است.الان دارند تمام ارزشهای دینی و انقلابی ودستاوردهای شهدای هسته ای را به دشمن تقدیم می دارند ما طلاب باید با هوشیاری و بیداری جلوی این فتنه ها را بگیریم و خرمشهرهایمان را از این فتنه های داخلی و خارجی نجات دهیم.

 در ادامه برنامه،طلبه های عزیز متن و شعری را که در باره میلاد این سه امام بزرگوار وآزادسازی خرمشهر آماده کرده بودند را ارائه دادند.و در پایان،مولودی خوانی و پذیرایی صورت گرفت.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد