امروز جمعه, 03 اسفند 1397 - Fri 02 22 2019

Menu

برگزاری مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) وامام خمینی(رحمه الله علیه)

برگزاری مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) وامام خمینی(رحمه الله علیه)

روز شنبه مورخ22/01/1394

به گزارش خبرگزاری ما مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) وامام خمینی(رحمه الله علیه) روز شنبه مورخ22/01/1394با حضور امام جمعه محترم شهرستان ماکو ومدیر و کادر و طلاب عزیز در حوزه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) شهرستان ماکوبرگزار گردید.

در این مراسم که با قرائت قرآن آغاز شد حاج آقا رنجبری سخنران این برنامه ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(سلام الله علیها) و امام خمینی (رحمه الله علیه) و تبریک روز زن، در مورد شخصیت حضرت فاطمه(سلام الله علیها)  و وظیفه ما در قبال ایشان بیانات زیبایی ارائه کردند که به خلاصه این مطالب اشاره می کنیم:

مادر یعنی عشق یعنی محبت بدون هیچ چشم داشت.مادر یعنی بهشت یعنی بالاتر از بهشت(الجنة تحت اقدام الأمهات)یعنی راه رسیدن به بهشت . روز زن یعنی درست نگاه کردن به زن ، زنان نیمی از جمعیت جامعه ما را تشکیل می دهند.آن هم نیمی که اگر بخواهیم نقش این نیمه را با نیمه ای دیگر آن مقایسه کنیم خواهیم دید نقش زنان مهمترین و حساس ترین و زیبا ترین و ظریف ترین و ماندگار ترین نقش در رسیدن انسان ها به سعادت و موفقیت است. اسلام به معناى واقعى زن را گرامی شمرده است .از یک سو روى نقش مادر و حضور زن در درون خانواده تکیه مى‌کند و از سوی دیگر منعی برای حضور آنان در فعالیت های اجتماعی نمی گذارد.اسلام خواهان این است که زن هم مادر و همسر خوبی باشد و هم در فعالیت های اجتماعى شرکت کند.حضرت زهرا سلام الله علیها مظهر چنین زنی است.حضرت زینب نمونه ای دیگری است یا حضرت خدیجه سلام الله علیها .این زنان بزرگ دنیای اسلام هم در خانواده بهترین بودند و هم در جامعه سرامد زنان.حضرت زهرا در خانه بهترین همسر و بهترین مادر بود وآنجا که نیاز به حضو ر در جامعه وانجام دادن کار سیاسی بود بهترین یاور ولایت بود .

خداوند در قرآن اسم چهار زن را می برد که از دوتای آنان به عنوان بهترین زنان و دوتای دیگر را به عنوان بدترین زنان عالم نام می برد. خدا براى کافران زن نوح و زن لوط را مثال آورد که تحت فرمان دو بنده صالح ما بودند و به آنها خیانت کردند.

و باز خدا براى مؤمنان،آسیه زن فرعون را مثال می آورد هنگامى که از شوهر کافرش بیزارشد وعرض کرد: بار الها من از قصر فرعونى و عزت دنیوى او گذشتم تو خانه‏اى براى من نزد خود در بهشت بنا کن و مرا از شرّ فرعون کافر و کردارش و از قوم ستمکار نجات بده.

و نیز مریم دخت عمران را که رحمش را پاکیزه داشت و از بندگان مطیع خدا به شمار می رفت.

این چهار زن تنها عبرتی برای زنان نیستند بلکه عبرت و الگویی برای زنان و مردان هستند.زن لو ط و زن نوح با اینکه در بیت عصمت و نبوت بودند به خاطر مسائل پست دنیوی به دین پشت کردند و نماد عصیان گران در مقابل خداوند شدند اما دو زن دیگر، الگوی زیباییند حضرت آسیه به خاطر دین به همه قدرت و پول فرعون پشت پا زدو حضرت مریم هم نماد پاکی و پاک دامنی و بندگی خدا.

حضرت زهرا سلام الله علیها همه این برجستگی های معنوی را یک جا دارد .همچنان که پیامبر خدا صلى‏ الله‏ علیه‏ و‏ آله می فرمایند: دخترم فاطمه، سرور زنان عالم است.

از شخصیت فاطمه سخن گفتن بسیار دشوار است.فاطمه یک زن بود ، آنچنان که اسلام می خواهد که زن باشد. وی در همه ابعاد گوناگون زن بودن نمونه شده بود.
ما باید با الگوگیری از این شخصیت والا و کامل،خود را بسازیم و خود را هم رنگ مادرمان زهرای اطهر بکنیم.

بعد از سخنرانی،دو تا از خواهران طلبه متن هایی را که در مورد روز مادر آماده کرده بودند را قرائت کردند همچنین شعری توسط یکی دیگر ار طلاب در وصف حضرت زهرای اطهر(سلام الله علیها) خوانده شد.

خانم کارگر نیز به مناسبت این روز بزرگ به مولودی خوانی پرداختند . وبعد پذیرایی به عمل آمد.

 این مراسم با دادن عیدی از طرف حاج آقا رنجبری به طلاب ، پایان یافت.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد