امروز جمعه, 03 اسفند 1397 - Fri 02 22 2019

Menu

معرفی دبیر کل مجمع

آقای سید رضا نیری به عنوان دبیر کل مجمع خیرین سلامت و مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به سابقه امدادگری ایشان از قبل انقلاب به امدادگری مشغول و هم اکنون در رأس مجمع خیرین سلامت در کنار خیرین عزیز و مردم خوب مشغول خدمت می باشد.
وی در هشتم آبان ماه ۱۳۱۴ در دماوند و در خانواده ای اصیل و مذهبی به دنیا و بخشی از تحصیلات خود را در زادگاه و مابقی به لحاظ مهاجرت به پیشوا در این شهر گذراند.
وی پس از مهاجرت به تهران در اطراف بازار کوچه غریبان اقامت و از نصایح عالمانه زاهد وارسته مرحوم شیخ محمد حسین زاهد بهره برد. همچنین از شمع وجود مرحوم آیت الله حق شناس استفاده نمود.
با شروع مبارزات علیه نظام طاغوتی در سال ۱۳۴۲، توسط دوستان و حزب موتلفه به عنوان یکی از اعضای فعال موثر دست به فعالیت های فرهنگی و روشنفکرانه علیه ستمشاهی زد.
در جریان و قائله ورامین ایشان مامور شد تا خبر دستگیری امام را به مردم ورامین برساند که منجر به قیام تاریخی ۱۵ خرداد گردید.
در دهه ۵۰ وری مبارزات خود را با شخصیتهای برجسته نظیر شهید مظلوم آیت الله بهشتی، شهید باهنر، حضرت آیت الله خامنه ای و آقای هاشمی رفسنجانی همگام با شهید رجایی و مرحوم شفیق و برخی خیرین بازار در مدرسه رفاه ادامه داد.
به امر امام حمایت های مادی و معنوی در این موسسه به خانواده شهدای قیام ۱۵ خرداد و زندانیان انقلابی انجام می گرفت.
ایشان در بدو ورود امام به میهن اسلامی، افتخار پذیرایی و خدمت به امام را به عهده داشت.
وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی عالی ترین مقام اجرایی بعنوان سرپرست کمیته امداد را بعهده گرفت و بیش از ۲۷ سال خدمت صادقانه در این نهاد مقدس سمت مدیریت و راهبردی این نهاد همگام با عضویت در شورای مرکزی کمیته امداد موفق شد. در جهت تحقق اهداف اسلام و منویات امام و رهبری در زمینه فقر زدایی خالصانه گام های موثری بردارد.
خدماتی چون ایجاد اشتغال، تهیه جهیزیه نو عروسان، فعالیت های فرهنگی، درمانی، طرح پزشک خانواده، طرح اکرام، جشن های عاطفه ها، نیکوکاری و رمضان نیز از آثار موفق و برجسته ایشان بوده است.
خدمات خارج از کشور این نهاد در زمان وی چشمگیر و قابل طرح بوده است.
از دیگر خدمات خوب وی در زمان تصدی می توان به کمک رسانی به جبهه و جنگ، کمک رسانی به جنگ زندگان و آوارگان، کمک رسانی در حوادث مختلفی چون سیل و زلزله چه داخل و یا خارج از کشور
همچنین خدمات شایان در این رابطه با تامین مسکن مددجویان ایفا نموده است.
آقای سید رضا نیری بالغ بر ۴ سال است بعنوان مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امر خیرین سلامت و دبیر کل مجمع خیرین سلامت خدمت می کند.
این مجمع ایجاد، احداث، بازسازی و تامین تجهیزات پزشکی مراکز درمانی را با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین تایید فنی و صدور مجوز از سوی دانشگاههای علوم پزشکی در سراسر کشور را به عهده دارد.
وی پیش از این مسئولیت های فراوانی به عهده داشته که مجال آن نیست.
بر اساس محتوای اساسنامه و شرح وظایف، دبیر کل بالاترین مقام اجرایی و نماینده قانونی و حقوقی مجمع می باشد که در حدود اختیاراتی که از طرف هیئت مدیره و اساسنامه به وی تفویض می گردد، در مراجع رسمی و نهادها و همچنین در برابر اشخاص حقیقی و حقوقی از طرف مجمع خیرین سلامت کشور، حق امضاء دارد.

برخی از مهمترین وظایف دبیر کل به شرح زیر می باشد:

  • استخدام و عزل و نصب کارکنان در حدود ضوابط و مصوبات و با تصویب هیئت مدیره
  • نگهداری دارایی، اموال، حسابها، اسناد و دفاتر مؤسسه
  • اعمال اختیاراتی که بصورت موردی یا مقطعی از جانب هیئت مدیره به وی تفویض شده باشد
  • ارائه پیشنهادهای لازم در زمینه گسترش، بهبود و هماهنگی در فعالیتهای مجمع به هیئت مدیره جهت ارائه به مجمع عمومی
  • تهیه پیش نویس ترازنامه، بودجه، خط مشی و گزارش سالیانه جهت بررسی هیئت مدیره و ارسال به مجمع عمومی
  • تهیه پیش نویس آئین نامه های مورد لزوم جهت طرح و تصمیم گیری در هیئت مدیره
  • نظارت و ایجاد هماهنگی در فعالیت شعب، نمایندگی ها و دفاتر پس از طی مراحل قانونی
  • پیشنهاد برگزاری جلسه مجمع عمومی فوق العاده با ذکر علل موجه برای تصویب به هیئت مدیره
  • انجام سایر وظایف و اختیاراتی که طبق اساسنامه و قوانین و مقررات مربوطه به  دبیر کل محول شده یا بشود

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد