امروز جمعه, 03 اسفند 1397 - Fri 02 22 2019

Menu

آثار طبیعی ماکو

 نام جاذبه : دره زنگمار                               

  موقعيت : دره زنگمار ماكو (دره باغين)

يكي از سرمايه‌گذاران در اين دره دست به اقداماتي براي گردشگران زده است از جمله در آنجا بوفه ـ قهوه‌خانه و كبابي بوجود آمده است كه در فضاي طبيعي مكاني زيبا را بوجود آمده است. با توجه به اينكه أين پارك طبيعي در نزديكي پل قديمي قلعه جوق قرار دارد اهميت زيادي در رابطه با گردشگري دارد.


 نام جاذبه : تالاب‌هاي بورالان

موقعيت : ماكو ـ پلدشت حدود 60 كيلومتري زنگنه

تالاب‌هاي بورالان از جمله زيباترين تالاب‌ها مي‌باشد كه با وسعت زياد خود منطقه جذاب و ديدني را به خود اختصاص داده است. اين تالاب داراي ماهي بوده و همچنين اين تالاب‌ها پذيراي پرندگان مهاجر مي‌باشد كه از اين تالاب‌ها استفاده مي‌كنند. تالاب‌هاي بورالان هميشه داراي آب بوده و از جمله مناطق زيباي شهرستان ماكو مي‌باشد. 


نام جاذبه : تالاب قره بلاغ

  موقعيت : ماكو ـ بالاتر از زنگنه جاده فرعي روستاي قره بلاغ

تالاب‌هاي قره بلاغ نيز يكي از تالاب بزرگ است كه در همه فصول داراي آب مي‌باشد.


 


نام جاذبه : سد ارس

 


                                                                    

 

نام جاذبه :سد بارون 

    موقعيت : روستاي بارون 60 كيلومتري ماكو

اين سد يكي از بزرگترين سدهاي شهرستان مي‌باشد كه داراي مناظرزيبا و همچنين درياچه بزرگ و زيبايي است اين سد با توجه به اينكه در كنار كليساي زورزور قرار گرفته و احداث شده قرار داشتن اين بناي تاريخي و طبيعي موجب گردشگران زيادي به اين محل شده است.
 


  
 

 نام جاذبه : چشمه ثريا

  موقعيت : نقطه صفر مرزي ايران و تركيه ( چاي پاسار شمالي)
 چشمه ثريا يكي از چشمه‌هاي زيبا در طبيعت مي‌باشد، ولي به علت قرار داشتن در نقطه صفر مرزي (قرار داشتن بين سرحدات ايران و تركيه) و به علت مسائل امنيتب براي افراد مشخص ممنوع مي‌باشد.

 نام جاذبه : رودخانه (قره سو)

موقعيت : ماكو ـ بازرگان روستاي تازه كند

رودخانه قره سو يكي از بزرگترين رودهاي شهرستان مي‌باشد و بعلت وجود سنگهاي آذرين در اين رودخانه به قره سو شهرت يافته است. مسير اين رود داراي طبيعت زيبا و سرسبز مي‌باشد
 


 

 

نام جاذبه : آبگرم معدني باش كندي                              

  ‌ موقعيت : جاده ماكو بازرگان (دست چپ حدود 7 كيلومتري كشش تپه)

اين آبگرم در باش‌كند واقع شد. آب از بالاي كوههاي آتشفشاني به پايين سرازير مي‌شود. استخر نسبتاً بزرگي در پاي كوه ساخته شده است كه آب در آن جمع مي‌شود مردم اهالي و شهرستان از آن براي استحمام استفاده مي‌كنند. 
 


از دیگر جاذبه های گردشگری شهرستان ماکو می توان حمام قدیمی ماکو – تالاب کتیکور – رودخانه ساری سو – رودخانه قره سو- کوه چرگین – کوه تیکمه – تالاب های یاریم قیه – آبگرم معدنی باش کندی – رودخانه زنگمار – غار سومه داران را نام برد.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند