امروز جمعه, 03 اسفند 1397 - Fri 02 22 2019

Menu

جلسه ی ستاد زکات در ماکو

این جلسه به منظور بررسی و چگونگی تبلیغ، یافتن راهکارهای لازم جهت همکاری مردم در پرداخت زکات و هزینه کرد آن در منطقه، با حضور حجت‌الاسلام ایوب رنجبری امام جمعه محترم ماکو،حجت‌الاسلام رضا ابراهیمی رئیس اداره ی تبلیغات اسلامی ماکو، علیزاده فرماندار، حجت‌الاسلام دلبند رئیس اوقاف، شجاعی رئیس مرکز بزرگ اسلامی و دیگر اعضای این ستاد در محل سالن جلسات مرکز بزرگ اسلامی ماکو برگزار شد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در این جلسه با ارائه ی گزارشی از آمار جمع آوری زکات و محل هزینه کرد آن تصریح کرد: بیان اجر مادی و معنوی پرداخت زکات و آگاهی بخشی به مردم خصوصاً در مناطق روستایی باید بصورت جدی اجرا شود. مردم مومن ما عامل به احکام دینی بوده و در جایی که موضوع اجر معنوی توام با آبادانی منطقه ای که در آن زندگی می‌کنند باشد با جان و دل همکاری می‌کنند.

وی ادامه داد: اداره ی تبلیغات اسلامی ماکو نیز به نوبه ی خود با استفاده از روحانیون و با بهره گیری از پتانسیل مساجد و ظرفیت منابر و تریبون ها و آگاهی بخشی به مردم شهری و روستایی، تلاش خود را در جهت بالا بردن میزان پرداخت زکات و عمران و آبادانی کشور انجام می دهد.

گفتنی است، در پایان این جلسه نیز تصمیم گرفته شد جهت زنده نگهداشتن فریضه ی زکات بین مردم به‌ ویژه در مناطق روستایی کمیته های فرهنگی در بخشداری ها تشکیل و اطلاع‌رسانی کامل در روستاها صورت گیرد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد